ZESPÓŁ

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO jest dowodem na to, że Rock&Roll nie umiera i jest nadal silny. Wokalistą zespołu jest Łukasz Łyczkowski, najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland.
Na Youtube nasze utwory wyświetlono już ponad 40 milionów razy.

Zespół istnieje na rynku muzycznym od 2004 roku. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce rockowej wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem oraz otwartością na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie.

Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charyzmatycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych skąpanych w organach Hammonda i okraszonych znakomitą sekcją rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością.

Debiutancki  album Zespołu ,,W drugą stronę” zostały wydany jesienią 2011 roku zdobywając pochlebne recenzje w branży muzycznej oraz uznanie publiczności. W tym okresie Łukasz Łyczkowski & 5 RANO rozpoczyna pasmo sukcesów na uznanych festiwalach i zdobywa coraz większą rozpoznawalność.

W 2017 roku Łukasz Łyczkowski decyduje się na udział w najpopularniejszym programie muzycznym w Polsce – ,,Voice of Poland”. Finalnie zajmuje 2gie miejsce stając się najlepszym męskim głosem VIII edycji tego show.

19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”. Zespół koncertuje po całej Polsce aby dotrzeć  swoją muzyką do jak największego grona odbiorców i szerzyć Rock & Rolla.

19 marca 2022 roku Zespół wydaje trzeci album „CREDO” z udziałem znakomitych gości specjalnych, którymi niewątpliwie są Sebastian Riedel i Wojciech Cugowski.

Album ,,CREDO” – jak mówią sami muzycy – to ich najważniejsze dotychczasowe dzieło, przy którym mogli pokazać swoją dojrzałość. Jeszcze bardziej niż przy poprzednich wydawnictwach zacierają muzyczne granice i czerpią ze wszystkiego, co muzyka przyniosła im najlepszego. Eklektyczna mieszanka wpływów i pomysłów pozwala wymknąć się próbom sztywnego zaszufladkowania gatunkowego. Każdy utwór, choć zgoła inny, składa się na spójny przekaz skierowany prosto w słuchacza – ,,niesiemy płomień Rock & Rolla i mamy coś do powiedzenia”. Album swoim kunsztem okrasili Sebastian Riedel i Wojtek Cugowskim tworząc znakomite duety wokalne z popularnym ,,Łyczkiem”, wynosząc kompozycje na światowy poziom.

Zespół posiada oficjalny Fan Club „Czarne Anioły”, który wiernie i licznie stawia się na koncertach zespołu w różnych częściach kraju.


Łukasz Łyczkowski – wokal, gitara akustyczna
Łukasz Łabędzki – gitara
Krzysztof Fiałka – bas
Arek Jurusz – klawisze
Emil Chamarczuk – perkusja40

Facebook
YouTube
Instagram